Jdi na obsah Jdi na menu

Článek z DNES

29. 4. 2008

Mladí florbalisté získali extraligu. Díky nájezdům

Jihlava (rtd) - Zatímco seniorský tým prvoligových florbalistů FBŠ Jihlava letošní sezonu nezvládl a musel se s druhou nejvyšší soutěží rozloučit, jihlavští junioři se radují z postupu do extraligy. O něm rozhodli v sobotu na hřišti Ústí nad Labem, kde zvítězili 3:2 na nájezdy.

Ve vyrovnané sérii tak podruhé za sebou rozhodoval až nastavený čas. Také v úvodním duelu v domácím prostředí totiž Jihlava o týden dřív zvítězila až na penalty,4:3.

Na sever Čech přitom hosté prohrávali po dvou třetinách 0:2 a prodloužení si museli vynutit až dvě a půl minuty před koncem závěrečné části zásahem Roberta Hrušky. V nájezdech podržel Jihlavu stejně jako po celé utkaní brankář Jiří Sedláček a tří brankový střelec rozhodujícího zápasu Bobby Hruška.